Eesti   Inglise   Vene
Kalesi aknad ja uksed -
E-post: info@kalesi.ee

Erinevate aknaprofiilide soojusjuhtivuse võrdlus

Tasub teada! Euroopas ja ka Eestis on pikka aega olnud kasutusel nn külmasillaga aknaprofiilid. Antud lahenduses kinnitub ilmastiku eest kaitsev alumiiniumist veenina lengi keskosas asuvasse soonde, moodustades lengiprofiilile õhukese külma serva. Aknaraami sulgemisel surutakse raamitihend vastu alumiiniumist veenina serva ning ühinemiskohas moodustub külmasild.

Selliseid aknaid põhjamaises kliimas ei ole soovitatav kasutada. Kaasaegsete energiasäästlike akende konstruktsioonis külmasild puudub. Ilmastiku eest kaitsvad alumiiniumist lengi ja raami veeninad on aga kõik klõpsteisaldatavad ning vajadusel lihtsasti vahetatavad.

Põhjamaisesse kliimasse ning tänapäevastele kõrgendatud energiasäästu nõuetele sobilik on nn uut tüüpi külmasillata aknalahendus. Kalesi aknatehas juurutas uue põlvkonna aknad tootmisse 2006 aastal, olles mitmeid aastaid ainus sellise konstruktsiooniga akende pakkuja Eestis.

Joonis 1/1 - 68mm puitakna-profiilide soojusjuhtivuse võrdlus - Lae alla PDF
Joonis 1/2
- 78mm puitakna-profiilide soojusjuhtivuse võrdlus - Lae alla PDF
Joonis 1/3
- 88mm puitakna-profiilide soojusjuhtivuse võrdlus - Lae alla PDF
Joonis 1/4
- 98mm puitakna-profiilide soojusjuhtivuse võrdlus - Lae alla PDF

Joonis 1/1 - 68mm aknaprofiilide sojusjuhtivuse võrdlusJoonis 1/2 - 78mm aknaprofiilide sojusjuhtivuse võrdlusJoonis 1/3 - 88mm aknaprofiilide sojusjuhtivuse võrdlusJoonis 1/4 - 98mm aknaprofiilide sojusjuhtivuse võrdlus