Eesti   Inglise   Vene
Kaisa Haldus OÜ
E-post: info@kalesi.ee

Liitu uudiskirjaga

Captcha Image

Alustasime esimese Baltikumi ettevõttena OKUMEEPUIDUST akende ja uste tootmist

11-Nov-2008

Kalesi aknatehas alustas akende, rõdu- ja välisuste tootmist troopilisest okumeepuidust, mis vaid 5-15% kõrgema hinna puhul lisab valmistoodetele mitmeid olulisi eeliseid.

Kogu maailma akna ja uksetootmises üha populaarsemaks kujuneva roosakas-punase okumeepuidu kasutuselevõtt annab koduomanikele, ettevõtetele, sisearhitektidele ja disaineritele hea võimaluse saavutada interjööris mõistlike kulutuste juures väga eksklusiivse tulemuse ning seda eriti naturaalsete lasuuride korral.

Kuna tegemist on lehtpuiduga, siis puuduvad valmistoodetel vaigupesad, mis kuuma lõuna- ja läänepäikese mõjul (eriti tumedate värvitoonide puhul) end sageli värvkatte alt välja pressivad, rikkudes kogu akna või ukse väljanägemise.

Samuti nakkub värvkate okumeepuiduga oluliselt paremini kui männipuiduga, pikendades akende-uste vastupidavust ilmastikutingimustele ning tagades pikkade aastate jooksul nende kauni väljanägemise.

Kindlasti aitab okumeepuidu kasutamine laitmatu lõpptulemuse kujunemisele tublisti kaasa, kuna puuduvad sõrmjätkatud liitekohad. Standardse männipuidust materjali puhul on aga jätkukohtadest vabanemine välistatud.

Troopiline okumeepuit on oluliselt soodsam kui merantipuit, mis siinsete aknatootjate imporditud liikidest ehk kõige tuttavam. Tänu ühtlasele värvitoonile välistab okumee võimaluse, et kõrvuti paiknevad naturaalse viimistlusega uksed-aknad oleksid erinevat tooni, mis meranti kasutamisel on paraku üsna igapäevane nähtus. Okumee ühtlasem tihedus (okumee 450-550 kg/m³ vs. meranti 380-780 kg/m³) võimaldab tagada toote kõrge kvaliteedi selle kõikides osades.

Ettevõte kasutab ehitusbuumile järgnenud vaiksemat perioodi aktiivselt tõhusama sooja- ja mürapidavusega akende ja rõduuste lahenduste väljatöötamiseks ning uute materjalide tootmisesse juurutamiseks. Aafrika mäestikes kasvanud okumeepuidu kasutuselevõtt on meie jaoks tähtis samm, mis võimaldab meil oma klientidele jätkuvalt uudsete lahendustega akna- ja uksetooteid pakkuda.

Kalesil on 12-aasta pikkune puittoodete, sh. puitakende ja uste tootmise kogemus. Ettevõte pakub akendele ja rõduustele kuni 5-aastast  garantiid.Back